Serviciul Hidrometeorologic de stat anunță că vremea se încălzește din nou. Aceasta se întâmplă deoarece scade nebulozitatea. Ploi nu se prevăd, iar vântul va fi liniștit în continuare.

Astfel, potrivit meteorologilor, noaptea temperatura minimă va oscila între +12..+17ºC.

Ziua maximele vor urca până la +24..+29ºC.

unimedia.md

Site-ul Primul in Moldova oferă dreptul la replică tuturor celor vizați în articol.