Un biciclist de 45 de ani a ajuns la spital după ce a fost lovit luni, 25 august, de un microbuz de rută. Accidentul s-a produs la Bender.

Victima circula pe drumul principal, iar șoferul autovehiculului, în timp ce vira la stânga, a tamponat-o. În urma impactului, bărbatul s-a ales cu diverse leziuni.

Autovehiculul și bicicleta au fost duse într-o parcare păzită, iar autoritățile urmează să stabilească toate circumstanțele accidentului.

realitatea.md

Site-ul Primul in Moldova oferă dreptul la replică tuturor celor vizați în articol.