Reprezentanții Partidului „Renaștere” au organizat astăzi un miting în fața Ambasadei României de la Chișinău. Protestatarii au cerut respectarea independenței și suveranității Republicii Moldova și încetarea acordării sprijinului politic și financiar partidelor și instituțiilor media, care promovează ideile unioniste.

