Un tânăr a fost încătușat după ce a amenințat cu cuțitul oamenii legii, dar și a deteriorat autospeciala de serviciu. Cazul a avut loc noaptea trecută, 27 august, în jurul orei 22:15, în localitatea Tvardița din raionul Taraclia.

Oamenii legii documentau o contravenție, când au fost amenințați cu cuțitul de un individ în vârstă de 23 de ani, transmite pulsmedia.md.

Dânsul a fost somat să înceteze acțiunile huliganice, însă nu s-a conformat cu solicitările legale ale polițiștilor, ba mai mult a început a lovi cu piciorul în mașina de Poliție.

Atacatorul a fost încătușat și escortat la Inspectoratul de Poliție din Taraclia, unde a fost reținut pentru 72 de ore.

pulsmedia.md

Site-ul Primul in Moldova oferă dreptul la replică tuturor celor vizați în articol.