Șoferii care se vor deplasa pe strada Calea Ieșilor, spre sectorul Centru, vor putea face manevra de a se întoarce la stânga fără a fi obligați să facă asta doar prin sensul giratoriu de la Universitatea Pedagogică.

Șeful Direcției Mobilitate Urbană, Vitalie Mihalache, a declarat că în această săptămână va fi creată o posibilitate ca șoferii să poată efectua întoarceri în intersecția semaforizată de lângă magazinul Zorile.

noi.md

Site-ul Primul in Moldova oferă dreptul la replică tuturor celor vizați în articol.