Un nou proiect de modernizare a infrastructurii o fost realizat la Orhei. Este vorba de curtea din strada Vasile Lupu, 4. Ceremonia de inaugurare a avut loc cu participarea, în format online, a primarul de onoare al municipiului, Ilan Șor. Politicianul le-a vorbit cu mândrie orheienilor despre schimbarea la față a orașului. El a menționat că împreună cu echipa sa intenționează să implementeze multe alte proiecte, menite să facă orașul Orhei și mai atractiv, și mai înfloritor.