Ploile puternice de joi seara au făcut ravagii în municipiul Chișinău. Încă de la primele averse, serviciile municipale au intervenit în sectoarele Capitalei.

Timp de mai multe ore, dar și pe parcursul nopții, echipele de intervenție ale Primăriei Chișinău au lucrat în teren pentru a înlătura consecințele ploii torențiale.

Unele străzi au fost inundate, iar circulația a fost îngreunată. Mai mult, în urma ploilor, zeci de șoferi au rămas fără numerele de înmatriculare.

Site-ul Primul in Moldova oferă dreptul la replică tuturor celor vizați în articol.

realitatea.md