În actualul sezon de încălzire, nu toată lumea va primi compensații de la guvern pentru gaz, electricitate și încălzire. Bugetul pentru aceste scopuri este mai mic cu 1 miliard de lei față de anul trecut. Anunțul a fost făcut de ministrul Muncii și Protecției Sociale, Alexei Buzu, în cadrul unei conferințe de presă, de după ședința de astăzi a Guvernului, la care a fost aprobată suma plăților pentru cele 7 categorii de vulnerabilitate energetică.

